Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8.00-17.00 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Ošetření výrobků
Péče o výrobky
 

 1.) Ložní povlečení s výšivkou,krajkou,volánky doporučuji prát z rubové strany do 40°C a použít prací program na šetrné praní.

 2.) Bavlna se po vyprání hůře žehlí,ale po druhém a třetím praní je žehlení vždy snažší.Na druhou stranu je to odolný,dlouhodobý a příjemný materiál.

 3.) Nepoužívejte sušičku!!

 4.) Při použití napařovací žehličky nebo s parním generátorem je žehlení samozřejmě jednodušší.

 

Textilní výrobky - plátno (bílé nebo potisk) 100% Ba + BA paličkovaná  krajka- doporučuji prát do 40°C.

Výrobky s PES krajkou + plátno (bílé nebo potisk)-100% Ba-praní do 40°C.

Paličk.krajku lze žehlit za vlhka nebo napařit, lépe se vypne .

Povlečení z tkaného režného kanafasu doporučuji prát do 40°C.Lépe se žehlí za vlhka.U povlečení z tohoto materiálu,dle doporučení výrobce jsou pro srážlivost při prvním praní,vždy cca 2 % rezerva.

Povlečení z lněného materiálu doporučuji prát do 40°C.Program s nižšími otáčkami ždímání (600 ot/m) a "načechráním" na konci programu.Nedávám do sušičky!! Žehlí se dobře za vlhka. I když je materiál od výrobce vysrážený,přesto je lepší počítat s rezervou cca 2-3,5%..u ložních výrobků je vždy rezerva přidána..

Povlečení  z bavlněného saténu praní do 40°C,prací program na jemné prádlo,praní vždy z rubové strany.

Krajky  vyšívané  polyesterové je nutné  žehlit  na  velmi  nízký  teplotní  stupeň!

Na barevné materiály nepoužívejte prací prostředky s obsahem bělidel!!

U výšivek dejte pozor na teplotu  při  žehlení - nejnižší stupeň nebo žehlit přes suché plátno -100% Viskoza !!

Sedáky –vrchní materiál 100% Ba.

Výplň - PUR pěna (molitanové  tyčinky)+ PES kuličky+vatelín.

Praní doporučuji do 40°C ,ale je možné i do 60°C.

Sušit v sušičce lze, nejlépe na sníženou teplotu..

Před praním je nutná kontrola švů,aby se výplň nevysypala  do pračky !!!

Vnitřní polštářky lze sušit v sušičce na sníženou teplotu,jsou pak nadýchané a déle drží tvar.

Povlaky z brokátu-Praní z rubové strany a pouze v ruce ve vlažné vodě.Žehlení z rubu na stupeň nejnižší.Nevkládat do sušičky!!! Nebo lze chem.čistit.

Při správném ošetření textilních výrobků,se můžete těšit dlouhodobému používání ..

 

Všechny materiály jsou vyráběny v souladu s certifikátem Oeko-tex Standard 100 a jsou tedy vhodné i pro děti do 3 let.

 

 

Textilní tkaniny

 

Bavlněné plátno

je tkané nejjednodušší vazbou, prostým křížením osnovy a útku. Používá se při výrobě technických tkanin, podšívkovin, dámských šatovek,pánských oblekovek,ložního povlečení a textilu pro domácnost. Obecně se tkaninám vyrobeným použitím plátnové vazby říká plátno.

 
Satén

je látka v atlasové vazbě s vysokým leskem na lícní straně, kde převažují osnovní nitě. Základní forma je pětivazná. Má pravý nebo levý směr podle směřování vazebných bodů ve své struktuře. Používá se při tkaní brokátů, atlasu, damašku a saténu. Využívá se pro šití šatů, spodního prádla a luxusního povlečení.

 
Viskóza

Stojí na pomezí umělého a přírodního vlákna. Je složená z čisté celulózy získané při zpracování bavlny jako odpad či zpracováním dřeva. Je tedy vyrobena chemicky z přírodních surovin. Vlákna mají vlastnosti bavlny, včetně mačkavosti a často se zhotovují tkaniny směsí viskózy a blavny nebo vlny. Látka si zachová přírodní charakter a viskóza sníží její výslednou cenu.

 
Kanafas

(angl.: bed sheeting, něm.: Züchen)[1] je bavlnářská tkanina střední hmotnosti, ze středně hrubých přízí (barvených), tkaná v plátnové vazbě,která je na povrchu zřetelná. Vzory kanafasu jsou tvořeny buď podélnými nebo příčnými pruhy, nebo kárem, které vzniká použitím obojího. Známý, jednoduchý vzor jsou drobné červené či modré kostičky o velikosti cca 1 cm, ale možnosti kombinací ve spojení s barvami jsou rozmanité. Navíc bývá kanafas zdoben drobnými vazebnými efekty. Používá se na ložní a stolní prádlo, některé vzory se uplatňují na oděvy.

 

Len

Elementární vlákno je v průměru o něco delší a s 5–8 cN/dtex pevnější než například bavlna. Pevnost za mokra se zvyšuje až o 20 %. Vlákna mají malou pružnost a dobrou vodivost tepla. Výrobky ze lnu mají studený omak, dobře snášejí praní, ale mají silný sklon k mačkavosti.

Lněné příze jsou o 20–30 % pevnější než příze z bavlny a za mokra se jejich pevnost zvyšuje o dalších 30 %. Typická je nestejnoměrnost („lněný“ vzhled ve tkanině), tvrdý omak a malá tažnost (2–5 %). Tkaniny se vyrábí nejčastěji v plátnové nebo keprové vazbě, známé jsou však i výrobky z žakárových strojů. Na osnovu se dají použít jen velmi stejnoměrné, drahé příze, proto se ve tkaninách nejčastěji kombinuje lněný útek s bavlněnou osnovou. [5]

Použití tkanin

Lněné a směsové tkaniny se používají na letní svrchní ošacení a letní obuv, na dekorace, malířské plátno a vazbu knih. Tradiční prostěradla,ložní povlečení,ubrusy a utěrky z lněných tkanin jsou stále častěji nahrazovány levnějšími výrobky z bavlny 

 

Zdroj:https://cs.wikipedia.org/

 

 

 

Pokud máte zájem o zaslání vzorku látky vybraného výrobku,
je možné Vám vzorek látky zdarma zaslat,
jen je třeba vyplnit tento formulář s č.výrobku a adresou dodání.
Evelína
 
 
 

Zaslání vzorku látky

Číslo produktu *
E-mail *
Adresa dodání *
Poznámka
Opište text z obrázku*